آموزش نشانه ی(ط) به صورت پاورپوینت ،جذاب و مؤثر

بسم لله الرحمن الرحیم
نام طرح:محتوای الکترونیکی فارسی پایه ی اوّل ابتدایی
اھداف طرح:
کلی: تقویت مھارت ھای زبان آموزی
جزئی:
١ – تقویت تمرکز حواس
٢ – توجه بیشتر دانش آموزان به معلّم و درک بھتر از درس
٣ – تقویت مھارتھای خواندن ونوشتن
۴ – پرورش قوه ی تفکر دانش آموزان
اھمّیّت وضرورت طرح:
با توجّه به اینکه ھر ساله شاھد افت تحصیلی تعدادی از دانش آموزان در پایه اول ابتدایی ھستیم ؛وھمین دانش آموزان به پایه ھای بالاتر ارتقاء پیدا می کنند،ودر آن پایه وقتی دانش آموزان خودشان را نسبت به ھم کلاسی ھای خودشان می سنجند و می بینند که در خواندن و نوشتن ضعیف تر از بقیّه ھستند ،احساس سرشکستگی وناراحتی می کنند ؛ودر برخی موارد نیز ھمین موضوع باعث ترک تحصیل بعضی از دانش آموزان می شود.
ویژگیھای طرح:
این نرم افزار به گونه ای طراحی وذخیره سازی شده است که تمام فونت ھای مورد نیاز ودیگر برنامه ھای جانبی ذخیره سازی شده است.ودر ھر سیستم رایانه که استفاده شود کار می کند.
استفاده از این نرم افزار باعث آموزش راحت تر توسط معلّم وھمچنین یاد گیری راحت وشیرین برای دانش آموزان می شود.
به  گونه ای طراحی شده است که در جایی که نیاز به توضیح بیشتر معلّم وجود دارد،با اشاره واراده ی معلم به صفحه یا موضوع بعدی منتقل می شود.
در این نرم افزار قبل از بررسی تمرینات کتاب ،نمونه ھای دیگری با نشانه ھای مورد نظر در ھمان درس ،بیان شده است .سعی شده از کلمه ھایی استفاده شود که برای دانش آموز پایه اوّل ابتدایی قابل درک وفھم باشد.تا جایی که امکان داشته است از تصاویرمتحرک برای جذّابیت بیشتر استفاده شده است.
مخاطبان:
– دانش آموزان پایه ی اوّل ابتدایی وپایه ھای بالاتر حتّی برای دانش آموزان متوسطه نیز کاربرد دارد .چه بسیار دانش آموزانی وجود دارند که خواندنونوشتن را به درستی یاد نگرفته اند وھم اکنون در مدارس متوسطه مشغول به تحصیل ھستند .
– اولیاء دانش آموزان
– ھمکاران جدید الورود یا سرباز معلمین گرامی
گستره ی اجرا:کلیه ی دانش آموزان ابتدایی وبالاتر
امکانات ومنابع مورد نیاز برای استفاده از این نرم افزار:
– مدارس: سیستم رایانه – برای بزرگنمایی بیشتر(ویدئو پرژکتور)
– خانه :سیستم رایانه،گوشی هوشمند(پاورپوینت خوان نصب شود)(روی گوشی برای رفتن به مراحل آموزش با انگشت ،از راست به چپ بکشید.
شیوه ی اجرا:
١- برای آموزش بھتر، در این برنامه از تصویر وحروف چشمک زن وعلائم حرکتی استفاده شده است.
٢- سعی شده در صفحات آموزشی با اراده ی ھمکار و اولیاء گرامی ،مراحل بعدی آموزش، نمایش داده شود.
٣- برای رفتن به مراحل جلو کافی است دکمه ی اینتر یا دکمه ی حرکت به پایین ویا حرکت به جلو روی صفحه کلید را بزنید ، و برای برگشت کافی است که دکمه ی برگشت یا حرکت به بالا را بزنید.

این محتوا شامل 23  اسلاید می باشد.

راهنما

*از صفحه ی فهرست ،می توانید به صفحه ی مورد نظر خودتان بروید.

*پس از ورود به صفحه ی مورد نظر، می توانید از کلید( حرکت به پایین یا جلو)  در صفحه ی کیبورد یا اینتر برای مشاهده ی فعالیت هایی که در صفحه طراحی شده استفاده کنید.

*برای رفتن به صفحه ی بعد،اگر از اینتر یا کلید حرکت به پایین یا جلو استفاده می کنید،با تمام شدن فعالیت های صفحه ای که در حال آموزش آن هستید،به صفحه ی بعدی منتقل

می شوید.همچنین برای رفتن به صفحه ی بعدی،قبلی و خروج از برنامه از دکمه هایی که در هر صفحه وجود دارد استفاده کنید.

*برای استفاده در بعضی از گوشی های قدیمی تر،ابتدا باید آفیس اندروید یا پاورپوینت خوان را نصب کنید که می توانید از برنامه بازار پیدا و نصب کنید.

*در گوشی،بعد از ورود به صفحه ی مورد نظر از طریق فهرست،به آرامی با انگشت به سمت راست یا چپ بکشید که محتوا مرحله به مرحله قابل مشاهد می گردد.


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار سل  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید