بخش کمادات قرابادین کبیر عقیلی خراسانی

بخش کمادات قرابادین کبیر عقیلی خراسانی

کتاب خطّی قرابادین کبیر در سال 1249ق، در هند با تصحیح مولوی محمدسلیمان هروی  با حروف سربی منتشر شده است

این چاپ از حیث دقت و درستی الفاظ نسبت به چاپ‌های سنگی دیگر درست‌تر و حائز اهمیت‌تر است .اکنون با اهتمام وتلاش و توکل به خداوند قادر  نسخه خطّی قرابادین افیون عقیلی خراسانی

 مقاله حاضر با برداشت از نسخه معتبر و اصل خطّی قرابادین کبیر عقیلی جهت محققین و دانش پژوهان طب سنتی تهیه و تنظیم گردید          

قرابادین و یا صنعت داروسازی انواع داروهای مسکن و بیهوشی و کاربرد افیون و مضرات و فواید و کاربرد های داروئی افیون از عقیلی خراسانی

 جهت استفاده و بهره برداری محققین و حکمای طب سنتی

کوفتگی می تواند کاملا دردناک باشد اما درمان کوفتگی معمولاً به نوع کبودی شما و شدت آن بستگی دارد بدانید چه نوع کوفتگی است و چگونه می تواند به بهبودی آن کمک کرد. مهم نیست که چه نوع ورزشی بازی می کنید همیشه شانس گرفتن یک کبودی یا کوفتگی عضلانی وجود دارد کوفتگی ثانویه به آسیب های ورزشی که شایع ترین گونه پس از کشیدگی ها می باشد

نکته خوب این است که کوفتگی در بسیاری از موارد بهبود می یابد اما گاهی اوقات، کوفتگی شدید در آسیب های بافتی عمیق ممکن است سبب دور کردن شما از بازی شود اما بسیاری از مردم هنوز هم سوالاتی در مورد آنها می پرسند. مانند اینکه کوفتگی چیست؟ چه مدت طول خواهد کشید تا بهبود یابد؟ گزینه های درمان رایج چیست؟

کوفتگی چیست؟

به عبارت ساده، کوفتگی تنها نام دیگری برای یک کبودی است که معمولاً توسط رگ های خونی آسیب دیده ایجاد می شود .آسیب به عروق خونی ممکن است نتیجه یک ضربه به پوست باشد گاهی اوقات، عروق خونی مجروح شروع به نشت داخل بافت می کند کوفتگی یک اکیموز نامیده می شود.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
 
 

انواع کوفتگی، علائم و درمان

شما ممکن است در حال حاضر تعریف مقدماتی از کوفتگی داشته باشید مهم این است به کوفتگی می تواند دارای انواع باشد و ممکن است در نتیجه انواع مختلفی از صدمات ایجاد شود بسته به علت، شما ممکن است علائم مختلف، یک درمان کوفتگی را تجربه کنید.

 کوفتگی عضلانی

کوفتگی ناشی از ضربه مستقیم از یک شی غیر نافذ به پوست شما رخ می دهد کوفتگی ماهیچه ای اغلب در اثر له شدن فیبرهای عضلانی و بافت در اثر ضربه رخ می دهد ضربه ای که معمولاً و به اندازه کافی برای شکستن پوست سخت نیست.
علائم کوفتگی عضلانی: تورم و درد از علائم شایع کوفتگی عضلانی است اما شما همچنین ممکن است متوجه تغییر رنگ مایل به آبی پوست به دلیل رگهای خونی پاره شده باشید. اگر خون در بافت های آسیب دیده جمع شود شما ممکن است متوجه برآمدگی بر روی آسیب شوید.
درمان کوفتگی عضلانی :استراحت و بالا نگه داشتن منطقه آسیب دیده مهم است استفاده از کیسه های یخ سبب کاهش تورم و درد خواهد شد در صورتی که یک توده پس از چند روز برطرف نشد ممکن است شما برای جراحی تخلیه به دکتر مراجعه نمایید.

 کوفتگی سر

ضربه به سر که معمولاً شایع ترین دلیل کانتوژن پشت سر و یا مغز است. ممکن است در نتیجه یک افتادن، تصادف و یا هر حادثه ناشی از ورزش باشد.
علائم کوفتگی سر: کوفتگی کوچک ممکن است هیچ علامتی نداشته باشد. اگر کوفتگی شدید و پایدار است شما ممکن است احساس خستگی، گیجی، بی قراری و هیجان داشته باشید. دیگر علائم شایع کوفتگی مغز شامل از دست دادن حافظه، بی حسی، اختلالات عاطفی، مشکل در هماهنگی حرکتی و سردرگمی می باشد.
درمان: درمان عمدتاً به شدت آسیب بستگی دارد. کوفتگی جزئی معمولاً با هر گونه مداخله پزشکی شفا می یابد اما این مهم است که در کوفتگی شدید با دکتر خود مشورت کنید زیرا می تواند سبب کما شود. درمان اولیه شامل اقدامات برای جلوگیری از درد و تورم است این همچنین شامل اقدامات برای جلوگیری از هیپوناترمی، افت فشارخون و هیپرکاپنی خواهد شد.

کوفتگی استخوان

به علت تاثیر قوی در اثر حوادث، ورزش و یا یک ضربه مستقیم، کبودی استخوان می تواند کاملاً دردناک باشد و ممکن است سبب یک کوفتگی یا هماتوم شود.
علائم کوفتگی استخوان: از نشانه های شایع درد و تورم است.
درمان کوفتگی استخوان: شما باید مقدار زیادی استراحت کنید و از کیسه های یخ برای کاهش تورم و درد استفاده کنید. همچنین شما می توانید داروهای ضد التهاب ( دیکلوفناک یا ایبوپروفن ) را برای کاهش التهاب مصرف نمایید. برای رد کردن یک شکستگی نزد پزشک خود بروید.

 کوفتگی پا

هر چیزی از کفش بد تا نیروی صدمات غیر نافذ می تواند سبب کوفتگی پا شود.
علائم کوفتگی پا: آسیب به عروق خونی سبب درد و تورم خواهد شود. کوفتگی ممکن است ابتدا سبب قرمزی و سپس سیاه شدن آن شود در نهایت زرد مایل به سبز شده و بدن شما خون به دام افتاده را جذب می کند.
درمان کوفتگی پا: مقدار زیادی استراحت کنید از کیسه های یخ استفاده کنید و منطقه ی آسیب دیده را بالا نگه دارید. شما حتی ممکن است مجبور به استفاده از داروهای غیر استروئیدی برای کاهش تورم و درد شوید.

 کوفتگی لگن

شما متوجه کوفتگی لگن بعد از یک مصدومیت ران در اثر سقوط می شوید.
علائم کوفتگی لگن: درد شما با راه رفتن بدتر خواهد شد. همچنین ممکن است یک توده با تورم در محل کبودی ایجاد شود.
درمان کوفتگی لگن: درمان کوفتگی شامل NSAID ها برای کاهش تورم، استراحت و استفاده از کیسه های یخ می باشد سعی کنید پا و لگن خود را بالا نگه دارید.

کوفتگی ریوی

کوفتگی ریوی اشاره به خونریزی و کبودی بافت ریه دارد که ممکن است سبب مشکل در تنفس شود. این حالت معمولاً پس از یک آسیب مستقیم به قفسه سینه شما اتفاق افتد.
علائم کوفتگی ریوی: علائم شایع عبارتند از تنفس مشکل، درد قفسه سینه، خس خس سینه و سرفه شدید است که سبب تولید خلط آبکی و یا خون می شود.
درمان کوفتگی ریوی: شدت آسیب، بهترین درمان کوفتگی را برای شما تعیین می کند. با این حال شما داروهای ضد درد برای کاهش درد را مصرف خواهید کرد. تنفس عمیق و سرفه سخت برای پاک کردن راههای هوایی داشته باشید. شما ممکن است اکسیژن اضافی از طریق یک کانول بینی یا یک ماسک دریافت نمایید. ساکشن یکی دیگر از گزینه هایی هست که برای خارج کردن مخاط یا بلوک های خون از راه های هوایی استفاده می شود. لوله سینه نیز ممکن است برای از بین بردن هر خون، هوا یا مایع انباشته شده در اطراف ریه های شما لازم باشد. سایر گزینه های درمانی شامل تهویه با فشار مثبت غیرتهاجمی و تهویه مکانیکی نیز استفاده می شود.

 کوفتگی زانو

کوفتگی زانو نتیجه زانوی آسیب دیده است که باعث تورم، کبودی، یا حساسیت به لمس در زیر زانو می شود.
علائم کوفتگی زانو: کوفتگی خفیف سبب درد و تورم خواهد شد اما درد شدید معمولاً نشانه ای از یک کوفتگی شدید استخوان است و شما متوجه یک کبودی به رنگ آبی تیره خواهید شد.
درمان کوفتگی زانو: کوفتگی جزئی بدون هر گونه مداخله پزشکی بهبود می یابد. با این حال شما می توانید داروهای ضد التهابی OTC را برای کاهش درد و تورم استفاده نمایید. استراحت زیاد و اجتناب از فعالیت شدید فیزیکی موثر است. اگر یک آسیب جدی زانو وجود دارد بی حرکت نگه داشتن پا مهم است.


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار سل  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید