تحقیق تاثیرتورم بر بازار سرمایه(بورس اوراق بهادار)

تحقیق تاثیر تورم بر بازار سرمایه یا همان بورس اوراق بهادار در 22 صفحه بصورت فایل word قابل ویرایش قابل استفاده دانشجویان رشته حسابداری،مدیریت مالی،اقتصاد و سایر رشته های مرتبط 

فهرست مطالب

تورم چیست.. 4

به طور کلی رشد شدید تورم در کشور ما اغلب ناشی از چهار عامل اصلی است.. 4

اثرات کوتاه مدت افزایش تورم بر بازار سهام. 5

اثرات بلندمدت افزایش تورم بر بازار سهام. 6

رابطه تورم و بازده سهام. 9

بازده سهام. 13

اثر تورم در اقتصاد و شرکت های بورسی.. 13

معمای تورم در بازار بورس…. 15

تأثیرپذیری مستقیم و غیر مستقیم.. 16

اثرات اولیه و ثانویه. 16

بررسی رشد اخیر بازار سرمایه. 17

جمع بندی.. 21

 

 اثر تورم در اقتصاد و شرکت های بورسی

اگر تورم به خوبی قابل پیش بینی شدن باشد، سرمایه گذاران به سادگی درصد افزوده ای را به عنوان تورم به بازدهی مورد انتظار خود می افزایند و بازار به حالت تعادل می رسد. بنابراین تا زمانی که تورم قابل پیش بینی است دیگر یک سرچشمه ناپایداری و بی اطمینانی وجود ندارد و می توان ریسک سهم را با ریسک سیستماتیک و غیر سیستماتیک و بدون توجه به این که این ریسکها، بر اساس ارزش های واقعی برآورد شده اند یا بر اساس ارزش اسمی، بازگو کرد.

 

در شرایط تورمی به طور متوسط سود اسمی شرکت ها پس از مدت زمانی افزایش می یابد. در واقع سودآوری افزایش نیافته، بلکه سود اسمی تحت تاثیر تورم افزایش یافته است. زمانی که سود اسمی افزایش می یابد، قیمت سهام نیز افزایش خواهد یافت. بنابراین در چنین شرایطی بازده اسمی شرکت ها شاخص ضعیفی برای سرمایه گذاران تلقی می شود و مبنای صحیحی برای تصمیم گیری محسوب نمی شود. از این رو مدیران و سرمایه گذاران نیازمند داشتن اطلاعات مربوط به بازده واقعی است. لذا بازده واقعی سرمایه گذاران و مدیران شرکت ها را در امر برنامه ریزی صحیح تر یاری می کند.

رشد اخیر بورس و دلایل آن

در مورد دلایل رشد بورس در یک سال گذشته، به نظر می‌رسد که بخش اصلی رشد بورس ناشی از جبران عقب‌ماندگی این بازار نسبت به سایر بازارها به ویژه بازار ارز بوده است؛ با توجه به آنکه شمار زیادی از شرکت‌های بورس به ویژه در گروه‌های فلزی و شیمیایی، صادرات محور بوده و درآمد ارزی دارند یا محصولات خود در بورس کالا را براساس قیمت‌گذاری با نرخ ارز به فروش می‌رسانند، افزایش درآمد این شرکت‌ها منجر به افزایش متناسبی در قیمت سهام آنها شده است. برای شرکت‌های دیگر که دارای بازار داخلی هستند نیز افزایش قیمت سهام تا حد زیادی ناشی از تعدیل درآمدها متناسب با نرخ تورم بوده است. در کنار این موارد می‌توان به رشد قیمت جهانی کالاهای پایه از جمله نفت و محصولات شیمیایی، تجدید ارزیابی دارایی‌ها و در نهایت چشم‌انداز تورمی اشاره نمود که سبب شده ارزش ریالی شرکت‌ها افزایش یابد. لازم به ذکر است که محاسبه ارزش دلاری بازار سهام نشان می‌دهد که تغییر محسوسی برای بازار سرمایه رخ نداده است.

 

 


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار سل  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید