ترجمه متن انگلیسی به زبان فارسی در زمینه جو انگیزشی، انگیزه ورزشکار و برداشت هایی برای کیفیت مشارکت ورزشی

 

ترجمه حاضر به زبان فارسی روان و مشتمل بر  23 صفحه نوشتار می باشد که در قالب فایل وورد 2007 در اختیار خوانندگان عزیز قرار می گیرد این گونه ترجمه ها غالباً توسط دانشجویان برای ترجمه به من واسپاری شده اند که من بعد از ترجمه و برای جلوگیری از تکرار مکررات و برای صرفه جویی در هزینه، قصد انتشار این مطالب را گرفته ام هزینه های دریافتی نیز صرفا برای تامین هزینه های راه اندازی سایت و بارگذاری مطالب و صرف وقت و انرژی ای هست که برای این کار از بنده تلف می گردد بنابراین با توجه به علاقه ای که برای این گونه کارهای ترجمه در من وجود دارد، هزینه این گونه مطالب کاربردی و مفید بسیار مناسب و کم می باشد. ان شاالله روزی برسد که نیاز علمی کشور به مطالب غربی کمتر و کتر بشود و خودمان تولید کننده علم درجه اول باشیم بخشی هایی از متن ترجمه شده را در زیر آوردم تا با محتوای فایل آشناییت پیدا نمایید امیدوارم که از خواندن این متن خرسند شوید.

 

جو انگیزشی، انگیزه ورزشکار و برداشت هایی برای کیفیت مشارکت ورزشی

«به روشی که با شکست ها روبرو شدم افتخار می‌کنم. خیلی سخت است که احساس شکست داشته باشی و با خودت فکر کنی «چرا دنیا داره باهام این کاره میکنه؟» ولی باید دوباره خودت رو جمع و جور کنی. همین کار هستش که باعث میشه به یک ورزشکار بهتر تبدیل شی».

جسیکا انیس، لندن، 2012، مسابقات قهرمانی هفت گانه المپیک

«شما نمی تونید رو هیچ چیزی محدودیت بزارید. هرچقدر بیشتر رویاپردازی کنی، بیشتر موفقیت کسب میکنی».

مایکل فلپس- شناگر آمریکایی و پر مدال ترین ورزشکار المپیکی تمام دوران، دارای 22 مدال.

«مردم درک نمی‌کنند که وقتی بزرگ شدم، هرگز پراستعداد ترین آدم نبودم. هرگز بزرگترین نبودم. هرگز سریع ترین نبودم. مسلما هرگز قدرتمندترین هم نبودم. تنها چیزی که داشتم اصول کاری ام بود، و همین اصول بوده که من را تا این نقطه رسانده».

تایگر وودز- فاتح 14 مسابقه قهرمانی بزرگ گلف و در کل 104 قهرمانی در تورنمنت های حرفه ای گلف

 

جسیکا انیس، مایکل فلپس و تایگر وودز در مورد ذات حقیقی این مسئله صحبت کردند که چرا درک و شناخت انگیزه اهمیت زیادی برای مربیان، والدین، روانشناسان ورزشی و ورزشکاران دارد. انگیزه مبنای عملکرد و دستاورد ورزشی است. بدون آن، حتی با استعدادترین ورزشکاران نیز به احتمال کمی به حداکثر پتانسیل واقعی خود می رسند. همچنین انگیزه به نحوه تجربه و واکنش ورزشکار به حرفه اش ارتباط دارد. این که ورزش به شکل مثبت یا منفی به رفاه و آسایش ورزشکاران منتهی شود به فاکتورهای انگیزشی ارتباط دارد. با وجود اهمیت انگیزه در محیط ورزشی، این فاکتور یکی از ساختارهای مهم روان شناختی است که به شدت به شکلی نادرست در میان محققان و فعالان حوزه ورزش شناخته شده است.

انگیزه چیست و چگونه یک ورزشکار یا مربی این فاکتور را به حالت ایده آل می رساند؟ بعضی فکر می‌کنند که بالا یا پایین بودن انگیزه در یک ورزشکار تا حدی ذاتا در شخصیت او نهفته است- یک خصوصیت تقریبا تغییر ناپذیر در فرد. دیگر افراد باور دارند که مربیان به ورزشکاران انگیزه می‌دهند، امری که شاید در صحبت‌های انگیزشی پیش از مسابقه توسط مربیان یا در تکنیک هایی که برای ارتقای تمرکز و نیرومندی ورزشکاران به کار می برند نهفته باشد. شاید حقیقتی در هد کدام از این چشم اندازها وجود داشته باشد. هرچند، انگیزه ورزشی پیچیده تر و چند وجهی تر از هر کدام از این چشم اندازهاست.

تحقیقات معاصر نشان می دهند که انگیزه نه تنها بر گرایشات انعطاف پذیر و روان شناختی ورزشکاران بلکه بر جنبه‌هایی از محیط‌های اجتماعی بستگی دارند که ورزشکاران در آنها رشد و تمرین کرده و مسابقه می‌دهند. به ویژه، تغییرات در انگیزه تابع روش‌های مختلفیست که به وسیله آن ورزشکاران تجربیات ورزشی خود را تفسیر می کنند. این روش های متفاوت تفسیر ورزش از تفاوت های ذاتی فردی بین ورزشکاران و پویایی موقعیت نشات می گیرند.

چگونه می توانیم در مورد انگیزه داشتن یک ورزشکار تصمیم بگیریم؟ آیا عملکرد خوب یا ضعیف بهترین شاخص یا تنها شاخص پی بردن به این مسئله است؟ درکل، محققان اظهار داشته اند که انگیزه از تغییر پذیری در الگوهای رفتاری نشات می‌گیرد. برای مثال، جان به عنوان یک تنیس‌باز باشگاهی به دنبال رقبایی است که او را واقعا به چالش بکشند. فارغ از تمرین یا رقابت، جان نهایت تلاش خود را می‌کند تا تمامی ضربه‌ها را به بهترین شکل ممکن بزند، حتی اگر 40 به هیچ در یک دست عقب باشد و یا 5 به 1 در کل ست. جان به این طریق استعداد بازی تنیس را در خودش به حداکثر مقدار ممکن میرساند. وقتی ورزشکاری مثل جان سخت تلاش می کند، به دنبال چالش است، بر رقابت و جنگجویی تاکید دارد و همیشه تا نهایت توانش به رقابت می پردازد، معمولا این گونه نتیجه می گیریم که این فرد انگیزه فوق العاده بالایی دارد. در عوض، اگر جان از تمرین کردن یا مسابقه دست بکشد و نهایت تلاش خود را به نمایش نگذارد، ترجیح دهد تا با رقبایی مسابقه دهد یا تمرین هایی انجام دهد که خیلی آسان هستند یا فرای قابلیت هایش هستند، عملکرد ناقصی را به نمایش بگذارد یا نتواند تمامی پتانسیل خود را به کار ببرد، و اینکه به کنار گذاشتن تنیس فکر کند، در این صورت استنباط ما این خواهد بود که مشکلات انگیزشی وی بسیار فراوانند.

پیش از اینکه بتوانیم درجه و روش انگیزه دادن یک فرد را تعیین کنیم، باید چندین فاکتور را مد نظر قرار دهیم. در ابتدا خیلی مهم است که از میزان انگیزه فرد (یعنی کمیت انگیزه) و همچنین کیفیت انگیزه وی اطلاع داشته باشیم (دودا، 2001، 2005). به طور معمول، مقدار انگیزه یک فرد ورزشکار در میزان درگیر بودن وی در رشته ورزشی اش و نحوه عملکردش در آن رشته انعکاس می یابد. هرچند، باید این نکته را به خاطر داشت که دلایل متفاوتی برای انگیزه دهی یک ورزشکار در کوتاه مدت وجود دارد. ممکن است در یک لحظه مقدار انگیزه بالا باشد، ولی کیفیت آن انگیزه چطور؟

کیفیت انگیزه با مشارکت پایدار و مثبت و همچنین سالم فرد ورزشکار در رشته ورزشی اش استنباط می‌شود. این امر شامل دستاوردهای ورزشکار و رشد وی در طول همزمان و همچنین درجه لذت و مزایای روانی و فیزیکی مرتبط با مشارکت ورزشی می باشد. تغییرپذیری در کیفیت و کمیت انگیزه ورزشی ارتباطی پیچیده با نحوه تفکر ورزشکاران در قبل، حین و بعد از مشارکت ورزشی آنها دارد.

چه تفکراتی در تغییرات در انگیزه نقشی حیاتی دارند؟ محققان (برای نمونه رایان و دکی، 2002) نشان داده‌اند که افراد زمانی با انگیزه بیشتری به فعالیت می پردازند که فکر کنند قابلیت لازم برای تامین نیازهای وطیفه محوله را دارند و اینکه همچنین بر روند مشارکت خود کنترل و استقلال لازم را دارند. این فرضیه که برداشت‌ها از توانایی و استقلال نقشی حیاتی برای الگوهای انگیزشی دارند، اساس تعدادی از تئوری‌های معاصر شناخته شده در مورد رفتار انگیزشی است. دو مورد از این چارچوب‌های نظری که مبنایی را برای تحقیق و فعالیت در مورد انگیزه ورزشی فراهم ساخته اند، در اینجا بررسی می شوند. این موارد عبارتند از چارچوب های هدف گرایی و تئوری خود تعیین‌کنندگی.


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار سل  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید