سقف عرشه فولادی

قالب فایل : WORD

تعداد صفحه : 29

فهرست مطالب
۱ ) مقدمه
۲ ) معرفی سقف عرشه فولادی
۳ )‌اجزای تشکیل دهنده سقف عرشه فولاد
۳-۱ )‌ ورق های فولادی
۳-۲ )‌برشگیرها و گلمیخ ها ( مخصوص سازه های اسکلت فلزی)
۳-۲-۱ ) دستگاه stud welding
۳-۲-۲ ) مقایسه برشگیر گلمیخ در سقف های کامپوزیت عرشه های فولادی و برشگیر ناودانی در سقف های کامپوزیت معمولی
۳-۳ ) آرماتور
۳-۳-۱)آرماتور افت و حرارت
۳-۳-۲) میلگردهای سازه ای
۳-۴ ) بتن
۴ )‌نیاز به شمع بندی در سقف های عرشه فولادی
۵)مواردی که می توان از سقف عرشه فولادی استفاده نمود

۶ ) روش های طراحی سقف عرشه فولادی
۶-۱ ) ورق فولادی به عنوان قالب ماندگار
۶-۲ ) ورق فولادی به عنوان المان کششی
۶-۳ ) اطلاعات طراحی
۷ ) روند اجرای سقف عرشه فولادی
۷-۱) اسکلت فلزی
۷-۲) اسکلت بتنی
۸ ) مزایای سقف عرشه فولادی
۹ ) نکات ایمنی کلی
 معرفی سقف عرشه فولادی
هرچند مدت زیادی از رواج این نوع سقف در کشورمان نمی گذرد اما در واقع این سیستم اجرای سقف از سال ۱۹۳۹ و با تدوین یک استاندارد صنعتی برای طراحی، اجرا و بهره برداری از این سقف توسط انستیتو سقف فولادی SDI ، به طور رسمی وارد صنعت ساختمان شده است.
سقف پیشرفته(عرشه فولادی)‌با ورق های گالوانیزه ذوزنقه ای شکل آجدار بدون اجرای قالب بندی و میلگرد با سرعت بیشتر و هزینه کمتر نسبت به سایر سقف ها.
سیستم سقف های کامپوزیت عرشه فولادی ( متال دک )‌از مقاطع مختلط دال بتن مسلح بر روی ورق های ذوزنقه ای که به تیرها و شاه تیرهای فولادی متصل می شوند، تشکیل شده است.
سیستم سقف های کامپوزیت عرشه فولادی قابل اجرا بر روی اسکلت های فلزی (‌پیچ و مهره ای و یا جوشی )‌و اسکلت های بتنی می باشد. در این سیستم ورق های گالوانیزه ذوزنقه ای آجدار نقش قالب باربر و ماندگار را بر عهده دارد که توسط برشگیرهای فولادی استاندارد به تیرهای فرعی و اصلی متصل می گردد.
در این سیستم عملکرد مختلط دال بتن مسلح و ورق فولادی ذوزنقه ای ، نقش مهمی در تامین صلبیت سقف و رفتار مطلوب برشی آن خواهد داشت.
وزن این سقف نسبت به سقف های مشابه حدود ۳۰ تا ۶۰ درصد کمتر می باشد و سرعت اجرای این سقف حدود ۱۱ برابر بیشتر از سقف های معمولی مانند دال بتنی و تیرچه بلوک می باشد و همچنین باعث میشود شیره بتن در سقف ماندگار شود که این امر باعث مقاومت بیشتر بتن می گردد.
ورق های خم شده را میتوان به دو صورت عرشه فولادی عمود بر محور تیر و موازی محور تیر اجرا نمود.
ورق های ذوزنقه ای در اجرای تیر مرکب با عرشه فولادی عمود بر محور تیر عملکرد بهتری نسبت به اجرای عرشه فولادی موازی محور تیر از خود نشان می دهد.
در حالت اجرای عرشه فولادی عمود بر محور تیر، ورق های فولادی در جهت عمود بر تیر مانند یک تیر سرتاسری رفتار می کنند.
اما ورق های فولادی موازی بر محور تیر ظرفیت باربری چندانی ندارند و ورق نقش قالب و پایه را به خوبی ایفا نمی کند. در این نحوه اجرا استفاده از پایه های موقت ضروری است.


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار سل  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید