مقاله تاثیر هوای (جوّ) کنترل شده بر پتانسیل ذخیره ی میوه ی انجیر اتومانیت (عثمانی)

دانلود مقاله ترجمه شده Effect of controlled atmosphere on the storage potential of Ottomanit fig fruit با عنوان ، تاثیر هوای (جوّ) کنترل شده بر پتانسیل ذخیره ی میوه ی انجیر اتومانیت (عثمانی)

 

بخشی از متن :

انجیر بخش مهمی از رژیم غذایی مدیترانه­ای بوده است، که از غرب مدیترانه و جنوب عربستان منشا گرفته است (خوشبخت و هامر، 2006؛ استوور و همکاران، 2007). تولید جهانی انجیر، 1.14 میلیون تن در سال است، که در این میان، ترکیه با تولید حدود 0.3 میلیون تن، بزرگترین کشور تولیدکننده­ی انجیر است (FAOSTAT، 2014). بسیاری از محصولات امروزی، انجیر خشک هستند. انجیر تازه به دلیل احتمال فاسد شدن و فقدان تکنولوژی و تسهیلات برای توزیع در بازارهای محلی و جهانی، محدود است. علی­رغم این محدودیت­ها، در سا­ل­های اخیر، تولید کل انجیر و توزیع آن در بازار افزایش یافته است، که مستلزم پیشرفت و طراحی ابزار جدیدی برای ذخیره­ی آنهاست. انجیر تازه با میزان صادرات 2-3 kg-1، یکی از بزرگترین منابع درآمد ترکیه به حساب می­آید.

انجیر (فیکوس کاریکا) به خانواده موراسیا (moracea) و بوتانیکالی (botanically) تعلق دارد که یک گل بسته هستند. بخش قابل خوردن از گل­های مادینه فشرده­ای که میوه انجیری (syconium) نام دارد، تشکیل شده و بافت آن نیز شامل یک میوه­ی کوچک و ساقه است که آن را به حفره درون سلولی گیاه وصل می­کند (فلایشمن و همکاران، 2008). انجیر از طریق زنبور بلاستوفاگای پسینس (blastophaga psenes) گرده افشانی می­کند که از طریق دهانه­ای به نام اوستیول (ostiole) وارد می­شود که در انتهای میوه وجود دارد (گالیل و نیمن، 1977). تولید میوه­ی انجیر ناهمزمان است و درخت آن هر سال دو بار میوه می­دهد.

همانند میوه­های دیگر، انجیر دارای یک منحنی دوحلقه­ای است که شامل مرحله­ی تقسیم سلولی سریع، مرحله­ی انتقال و مرحله­ی گسترش سلول می­باشد (ماری و گرین، 1971). در پایان مرحله­ی آخر، اندازه­ی میوه دو تا سه برابر بزرگتر از اندازه­ی آن در مرحله­ی دوم است و تجمع سریعی از آنتوسیانین­ها وجود دارد (سولومون و همکاران، 2006). انجیر، بر اساس واکنشی که به اتیلن و رسیدن بعد از برداشت نشان می­دهد، از جمله تغییر رنگ و تجمع شکر و نرم شدن، یک میوه­ی حساس در نظر گرفته می­شود (فرایمن و همکاران، 2012). جنبه­ی منحصربفرد فیزیولوژی درخت انجیر این است که هم می­تواند میوه­ی بدون لقاح تولید کند و هم میوه­ی حاصل از گرده افشانی. میوه­ی حاصل از گرده­افشانی، دایره­ای شکل بوده و با کیفیت بهتری دارد، چون سفت­تر است و ضایعات آن نیز کمتر است (روزیناسکی و همکاران، 2016). 

 توضیحات فایل:

-این فایل با فرمت  WORD ( قابل ویرایش) ارائه شده است.

-تعداد صفحات فایل ورد :12

-قابل ارائه بعنوان تحقیق کلاسی 

 


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار سل  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *