نانو تکنولوژی در صنعت بتن

 تعداد صفحه :23

قالب : powerpoint

چگونگی کارکرد مواد نانو در بتن سبک:

افزودن میکروسیلیس ها به مخلوط بتن باعث میشود دی اکسید سیلسیم یا سیلیس فعال آن با محلول هیدروکسید کلسیم در منفذ مویین بتن ترکیب گرددو کریستال نامحلول سیلیکات کلسیم تولید نماید و در نهایت باعث تراکم ساختار خمیر سیمان و کاهش نفوذپذیری و افزایش مقاومت فشاری ،الکتریکی ،خمشی و کشش بتن ،افزایش مقاومت بتن در برابر فرسایش،جلوگیری از نفوذ یون کلر ،سولفات ها و سایر مواد شیمیایی مخرب به داخل بتن می گردد.

در این بتن با اضافه کردن ذرات نانو در خلال هیدراتاسیون با تشکیل کریستالی از مواد نانو به دور مصالح بتن ،ذرات نانو قرار گرفته در خمیر سیمان به صورت توده ای متمرکز افزایش یافته و سرعت هیدراتاسیون سیمان افزایش میابد.استفاده از نانو تکنولوژی با عث متراکم کردن ناحیه انتقالی و منافذ میشود.

روش های کلی تولید بتن سبک :

}– روش اول : از مصالح متخلخل سبک با وزن مخصوص ظاهری کم بجای سنگدانه معمولی که تقریبا دارای چگالی 6/2 می باشد استفاده می کنند .
}– روش دوم : بتن سبک تولید شده در این روش بر اساس ایجاد منافذ متعدد در داخل بتن یا ملات می باشد که این منافذ باید به وضوح از منافذ بسیار ریز بتن با حباب هوا متمایز باشد که بنام بتن اسفنجی ، بتن منفذ دار و یا بتن گازی یا بتن هوادار می شناسند .
}– روش سوم : در این روش تولید ، سنگدانه ها ی ریز از مخلوط بتن حذف می شوند . بطوریکه منافذ متعددی بین ذرات بوجود می آید و عموما از سنگدانه های درشت با وزن معمولی استفاده می شود . این نوع بتن را بتن بدون سنگدانه ریز می نامند .

بكارگيري فناوري نانو در بتن به دو طريق انجام مي‌گيرد:

1-استفاده از نانو سیمان

2-استفاده از نانو افزودنیها(كربن ناتيوپ ، نانو تيتانيوم اكسيد ، نانو الياف و نانو سیلیس)

با توجه به تأثيرافزايش نانو ذرات در سيمان و بهبود خواص سيمان ، مشخص است که استفاده ازنانو سيمان‌ها در بتن نيز باعث بهبود خواص بتن می‌شود .

 


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار سل  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید