پاورپوینت کامل و جامع با عنوان حروف مشبهه بالفعل در زبان عربی در 40 اسلاید

 

 

 

 

 

 

 

 

زبان عَرَبی (به عربی: ٱللُّغَة ٱلْعَرَبِيَّة) یکی از پرگویش‌ترین زبان‌های جهان و بزرگ‌ترین عضو از شاخهٔ زبان‌های سامی است که با زبان عبری و زبان آرامی هم‌خانواده است. زبان عربی یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد است. این زبان امروزه دارای لهجه‌ها و گویش‌های گوناگونی است ولی زبان عربی نوین معیار به عنوان زبان رسمی نوشتار در همه کشورهای عرب پذیرفته‌شده است. افزون بر جهان عرب، این زبان در کشورهای چاد، اریتره نیز از میزانی رسمیت برخوردار است.

زبان عربی، زبان قرآن و بسیاری از نخستین نوشتارهای مسلمانان است و نزد بسیاری از مسلمانان یک زبان مقدس محسوب می‌شود. در دوران طلایی اسلام، عربی به عنوان نخستین زبان جهان اسلام از اهمیت بالایی برخوردار بود و آثار علمی، ادبی و مذهبی فراوانی به این زبان نوشته می‌شد. تأثیر عربی بر زبان‌های دیگر جهان اسلام مانند زبان اردو، و زبان‌های گوناگون خانوادهٔ زبان‌های ترکی چشمگیر است.

کاربری (صرف) فعل در این زبان به دو زمان گذشته (ماضی) و حال (مضارع) است که با کمک صیغهٔ مضارع صیغه‌های آینده (مستقبل) هم ساخته می‌شود؛ و هر کدام از این دسته‌ها چهارده صیغه است. زبان عربی به دلیل قالب‌ها و حالات صرفی و نحوی و داشتن مذکر و مؤنث و سایر قواعد دستوری یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا به ویژه برای سخن گفتنست. از آنجا که زبان انگلیسی این پیچیدگی‌ها را ندارد و با دانستن تنها ۵۰۰ واژه می‌توان نیازهای روزانه را با آن پیش‌برد، در بیشتر کشورهای عربی فرانسه و انگلیسی زبان رایجست. در حوزهٔ کشورهای عربی خلیج فارس عملاً زبان کار زبان انگلیسی است.

این زبان را «لغة الضاد» نیز می‌نامند، زیرا تنها زبانیست که دارای ضاد می‌باشد و ضاد که حرفیست که سخت‌ترین شیوه کاربرد را دارد؛ به جز زبان آلبانیائی که پس از پذیرش اسلام و ورود زبان عربی، حرف ضاد وارد آن شد.

 

فهرست مطالب:

حروف مشبهة بالفعل

معني إنّ و أنّ چيست؟

معني كانّ چيست؟

معني لكنّ

معني ليت چيست؟

معني لعلّ چيست؟

ويژگيهاي حروف مشبهة بالفعل

وجه تسمية حروف مشبهة بالفعل

چه زماني تقديم اسم إنّ واجب است؟

چه زماني تقديم خبر إنّ جائز است؟

چه زماني تقديم خبر إنّ واجب است؟

حركت همزه انَّ چه حكمي دارد؟

علت مكسور شدن همزه إنَّ

موارد وجوب كسر إنَّ

علت مفتوح شدن همزه أنَّ

موارد وجوب فتح أنَّ

چه زماني أن و معمولهايش محلا مرفوع است؟

چه زماني أن و معمولهايش محلا منصوب است؟

چه زماني أن و معمولهايش محلا مجرور است؟

موارد جواز كسر و فتح انَّ

حكم نون وقاية بعد از حروف مشبهة بالفعل

تاثيرات ما كافه بر حروف مشبهة بالفعل

اعراب اسم معطوف به اسم إنَّ

لام ابتدا چيست؟

شرايط آمدن لام ابتدا بر خبر إنَّ

شرايط آمدن لام ابتدا بر اسم إنَّ

چه زماني لام ابتدا قبل از خبر مؤخر مي آيد؟

علت عدم ورود لام ابتدا بر اسم إنَّ مقدَّم

ويژگيهاي إنْ مخففة

ويژگيهاي أنْ مخففة

ويژگيهاي كأنْ مخففة

و…


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار سل  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید