پاورپوینت کامل و جامع با عنوان عوامل موفقیت در تحصیل در 17 اسلاید

 

 

 

 

 

 

 

 

علوم تربیتی(Education)از رشته‌های علوم انسانی است که به جنبه‌های آموزش و پرورش آدمی و دانش‌های مربوط به آن می‌پردازد. دربارهٔ مفهوم «آموزش و پرورش» باید در نظر داشت که «آموزش و پرورش» منحصر به افراد، زمان و مکان خاصی نیست. یعنی به‌طور مشخص «آموزش و پرورش» منحصر به مدرسه، دانشگاه یا آموزش دروس خاصی نیست، بلکه «آموزش و پرورش» برای همه، و در هر زمانی و هر مکانی است. آموزش عمومی، آموزش عالی، آموزش کارکنان، سوادآموزی بزرگسالان ، خودآموزی، آموزش الکترونیکی و مجازی از انواع آموزش محسوب می‌شوند.

تعاریف آموزش و پرورش

  • جان دیویی: آموزش و پرورش دوباره ساختن یا سازمان دادن تجربه‌است، به منظور اینکه معنای تجربه گسترش پیدا کند و برای هدایت و کنترل تجربیات بعدی، فرد را بهتر قادر سازد.
  • ژان ژاک روسو: آموزش و پرورش هنر یا فنی است که به صورت راهنمایی یا حمایت نیروهای طبیعی و استعدادهای فراگیر (متربی)، و با رعایت قوانین رشد طبیعی و با همکاری خود او برای زیستن تحقق می‌پذیرد.

 

فهرست مطالب:

اهم عوامل تأثیر گذار بر موفقیت و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

پیشنهادات لازم در هنگام مطالعه

آشنایی با اصول موفقیت در امتحانات

فعالیتهای فوق برنامه و نقش آن در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

آموزش خانواده و نقش آن در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

انجمن اولیا و مربیان و نقش آن در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

برخی اهداف و مقاصد انجمن اولیا و مربیان

مشاوره و راهنمایی و نقش آن در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

و…


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار سل  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید