پروژه معماری هتل طرح 4

پروژه معماری هتل منبع بسیار مناسبی برای طرح دو طرح سه و طرح چهار معماری محسوب میگردد

این پروژه شامل پلان معماری،سایت پلان، نما و برش،پرسپکتیو خارجی و داخلی به صورت خطی(بدون عکس)و توپوگرافی میباشد.

 

هتل یک مکان اقامتی است که کاربران از یک شهر و یا کشور دیگر در آنجا سکنی می گزینند. هر اثر معماری ، از لحاظ کیفیت ادراکی ، وابسته به زمینه تاریخی _ اجتماعی روزگار شکل گیری خویشتن است.به عبارت دیگر ، بسترهای اجتماعی ، فرهنگی ، سیاسی ، تاریخی و انسانی هر بنای معماری ، مبنای اصلی در شکل گیری آن به شمار می آید و مولفه هایی چون نیت مولف ، فرم اثر و رمزگان موجود در آن نیز ، توابعی از زمینه اولیه تولید اثر به شمار می روند. به طور کلی هتل مکانی است که در آن امکان اقامت موقت و خدماتی همچون استخر، رستوران، سالن جشن ها و ..ارائه می شود.قدمت هتل به دوران تمدن های بزرگ باستانی باز می گردد.در ایران، بین النهرین و روم باستان مکان هایی بوده اند که اجداد هتل های امروزی محسوب می شوند.واژه هتل ریشه فرانسوی دارد و به معنی ((خانه شهری)) یا بنایی است که مراجعه کننده بسیاری دارد.
اگر چه امروز انواع مختلفی از هتل وجود دارد که هرکدام کاربری های متنوع و متفاوتی ارائه می کنند،ولی عملکرد اصلی هتل بدون توجه به تعداد اتاق های آن یکسان است و نسبت به دوران باستان نیز تغییراساسی نکرده است.یک هتل امروزی شامل فضایی برای استراحت ،فضای عمومی(سرسرا)،خدمات جنبی مثل رستوران،حمام،صندق امانات،پارکینگ و بوتیک های کوچک برای خرید لوازم مورد نیاز مسافران است.در ایران کاروانسراها عملکرد مشابه هتل داشته اند.باید به خاطر داشت که در گذشته به جای آنکه یک بنا همه ی کاربری های مورد نیاز مسافران را داشته باشد، کاربری ها به صورت مجموعه های خدماتی با معماری بسیار شاخص و چشمگیر ساخته می شده اند.

شماره فایل 45


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار سل  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید