کوئینتین دوروارد

 نویسنده : سر والتر اسکات
مترجم : دکتر تورنج قاسمی
تعداد صفحات : 687
موضوع : رمان و داستان
فرمت : pdf
زبان : فارسی
نکته : این کتاب pdf برگرفته از نسخه اصلی چاپی این کتاب است و جامع و کامل است.

 

 

 

(نقد و برسی کتاب کوئینتین دوروارد)

تابی را که در دست دارید چهارمین کتاب از سری کتابهای کلاسیک تاریخی سر والتر اسکات بوده که برای اولین بار بزبان فارسی ترجمه میشود. نبوغ اسکات در اینست که بر خلاف کتابهای تاریخ مدرسه ای که صرفا به پادشاهان و سردمداران تعلق دارد ، از هر طبقه ای در اجتماع نمونه ای بدست داده و به روابط اجتماعی طبقات مختلف و خلقیات روحی و رفتار آنها توجه خاص مبذول میکند. این کتاب بزرگ در اصل در دو جلد منتشر شده که در حال حاضر هردو جلد بطور کامل به خوانندگان فارسی زبان عرضه میگردد. خیلی از بخش های این کتاب به کتاب قبلی او باسم گای منرینگ که توسط همین مترجم ترجمه و بوسیله همین مؤسسه منتشر گردیده است ارتباط پیدا میکند. زمانی را که از نظر تاریخی اسکات در این کتاب مورد توجه قرار داده قرن چهاردهم میلادی بوده که در اروپا مرزهای کشور ها دیگرگون شده و هر ایالتی توسط زمامدار فئودال خود ادعای استقلال داشته است. شک نیست که لازمه چنین سیستمی جنگ و خونریزی دائمی خواهد بود.

نوشتن کتابی در باره قسمتی از تاریخ پیشینیان کار ساده ای نبوده و محتاج تحقیقات جدی و مفصل میباشد. این کار هر چقدر با دقت و موشکافی انجام بگیرد ، بدون تردید لغزش ها و اشتباهات فراوانی در آن موجود خواهد بود. مورخ دیگری که بهمین اندازه و بیشتر در این مقطع از زمان پژوهش کرده است ممکن است ایرادات فراوان و جدی بر این کتاب وارد کند. کتاب تاریخی که به این ترتیب بعد از سالها ممارست به چاپ میرسد به احتمال قریب بیقین توجه کسی را که در این علم بی تجربه است جلب نخواهد کرد. از سوی دیگر کتاب های داستان که مورد توجه همه قرار میگیرند هر چند با استادی نوشته شده باشد از نظر خواننده پیوسته زائیده فکر و تصور یک فرد خاص بوده و در زمینه ذهنی خواننده این باور وجود دارد که هیچ یک از وقایع داستان حقیقت ندارد. در میان نویسنگان افرادی هستند که که با نبوغ خود پلی بین این دو ترکیب کتاب ایجاد کرده و ضمن آنکه مطلب از گیرائی ممتازی برخوردار است و خواننده را خسته نکرده و بدنبال خود میکشد از طریق پژوهش های سنگین و طاقت فرسا ، یک کتاب تاریخی بمعنای واقعی آن به خواننده عرضه میگردد.

 


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار سل  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید