Ders 4.1- نسخه تصویری آموزش هیتیت 1-درس چهارم

شاید در گذشته برای یادگیری یک زبان جدید لازم بود که به مطالعه کتاب‌های گوناگون بپردازید که در آنها فقط از متن استفاده شده و تصویری قرار نگرفته است. همچنین به دلیل کم بودن تنوع موضوعات آموزشی در کتاب‌ها، زبان آموزان اغلب با طیف محدودی از عبارت ها و اصطلاحات آشنا می شدند و البته به دلایل گوناگون موجب یادگیری به شکل کاربردی واقع نمی شد.

برای یادگیری بهتر زبان ترکی لازم است که سعی کنید از روش های علمی که نشان داده است موجب درک بهتر شما از زبان می‌گردد استفاده کنید. برخی از این روش‌ها بسیار ساده هستند، اما انجام آن ها تاثیر بسیاری در درک و تفکر شما خواهد گذاشت.

از روش‌های موثر آموزشی در کلاس های آموزش زبان ترکی استانبولی و بسیاری از زبان های دیگر استفاده می شود تا زبان آموزان بتوانند علاوه بر مطالعات شخصی خود در منزل، کیفیت یادگیری آن ها افزایش پیدا کند.

اگر که توجه کرده باشید کودکان به طور بسیار موثری قادر هستند که عبارت های یاد گرفته شده را به خوبی به خاطر بسپارند که البته این حقیقت دلایل بسیاری دارد. در کتاب های آموزش زبان کودک از تصاویر مرتبط با عبارت های نوشته شده استفاده می‌شود تا آن ها با ارتباط‌دهی میان تصاویر که شامل نقاشی‌های گوناگون و تصاویر بامزه است و عبارت‌ها، معانی کلمات را به شکل بهتری به خاطر بسپارند.

پس سعی کنید اگر تازه شروع به یادگیری زبان ترکی کرده اید و در سطح مبتدی هستید، در هنگام یادگیری اصطلاحات زبان ترکی استانبولی و عبارت ها، حتما از کتاب ها و منابعی استفاده کنید که در آن از تصاویر مرتبط و فروان استفاده شده باشد تا با ارتباط دهی میان تصویر ها و عبارت ها بتوانید معنی لغت ها را به شکل بهتری به خاطر بسپارید.

یادگیری در کلاس‌های زبان ترکی استانبولی در طول هفته موجب می شود که شما به طور مکرر با این زبان در تماس باشید و در ارتباط با موضوعات و مسائل رایج روزانه از آن استفاده کنید. به کار گیری زبان ترکی در ارتباط با موضوعات رایج موجب می شود که کاربرد این زبان را بهتر درک کنید و باعث افزایش انگیزه و اعتماد به نفس شما خواهد شد.

معمولا بزرگسالان در صحبت‌ها و نوشته‌های خود از عبارت های تخصصی بیشتری استفاده می کنند به همین جهت برای توسعه دایره لغات و دانش خود نسبت به زبان ترکی استانبولی، می توانید به خواندن بخش های گوناگون روزنامه های زبان ترکی بپردازید و سعی کنید معانی جملات را به خوبی درک کنید. حتما لازم است عبارت های نا آشنا را در یک فرهنگ لغت بررسی کنید و در صورت وجود سوال و یا مشخص نبودن مطلبی، می توانید از معلم خود درباره آن سوال بپرسید.

یکی از روش های کاربردی برای یادگیری عبارت ها در زبان های گوناگون، یادگیری ریشه کلمات و سپس مترادف آن ها است. شما با یادگیری ریشه عبارت ها می توانید درک بهتری از کلمات مشابه آن داشته باشید که معمولا معانی مشابهی خواهند داشت.

اما شاید که تا کنون چنین تمرین هایی را انجام داده اید و هنوز از میزان پیشرفت خود در مکالمه زبان ترکی استانبولی رضایت ندارید. برای اینکه بتوانید مهارت مکالمه خود را نیز همراه با دیگر مهارت ها بهبود بخشید، می توانید به طور مکرر با افراد بومی ترک زبان صحبت کنید. یکی از فرصت های مناسب برای انجام چنین تمرین هایی در کلاس های آموزش زبان ترکی استانبولی می باشد.

در کلاس‌های با کیفیت مکالمه زبان ترکی استانبولی، تنوع موضوعات مورد بحث بالا می‌باشد و زبان آموزان قادر هستند که در موقعیت های مختلف اجتماعی به زبان ترکی صحبت کنند و می توانند دانش خود را نسبت به موضوعات گوناگون با کمک زبان ترکی افزایش دهند. شما در دوره های موثر زبان ترکی، روش صحیح و مناسب تر مطالعه را خواهید آموخت.

یکی از این روش‌ها این است که سعی کنید عبارت‌های جدیدی که می‌آموزید را با قرار دادن در کنار عبارت‌های مرتبطی که قبلا آموخته اید ترکیب کنید. با انجام این کار شما بهتر می دانید که کلمات مرتبط با چه معانی هستند و این باعث می شود که در هنگام صحبت کردن مکث‌های طولانی نداشته باشید و زمان صرف فکر کردن به عبارت مورد نظر خود نکنید. در نتیجه به صورت بسیار روان تر و طبیعی تر صحبت خواهید کرد.

از جمله تمرین‌های دیگری که موجب می‌شود به طور روان به زبان ترکی استانبولی صحبت کنید، یادگیری عبارت ها در جملات است و نه به شکل مجزا. بسیاری از زبان آموزان سعی می کنند که معانی عبارت های جدید را به زبان فارسی یا ترکی استانبولی (مترادف) در کتاب یا دفتر خود یادداشت کنند. اگر چه نوشتن مترادف آن ها برای به خاطر سپردن در یادگیری تاثیر بیشتری دارد، اما به طور کلی موجب تقویت عملکرد شما هنگام استفاده از آن ها در صحبت ها و نوشته های خود نخواهد شد.

به همین جهت لازم است سعی کنید که عبارت‌ها را در جملات بیاموزید. در نتیجه هنگامی که شروع به صحبت کردن می‌کنید قادر هستید که ساختارهای از پیش آموخته شده را بیان کنید تا اینکه بخواهید خودتان کلمات را در کنار یکدیگر قرار دهید تا منظور خود را بیان کنید که موجب می‌شود زمان بیشتری صرف شود و مکث بیشتری داشته باشید.

اگرچه مطالعه شخصی شما در روند پیشرفتتان تاثیر بسیاری دارد، اما لازم است با روش‌های مطالعه صحیح به خوبی آشنا شوید و در کلاس‌های زبان ترکی به صورت مکرر صحبت کنید و اشکالات خود را رفع نمایید.


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار سل  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید