Ders 5 .3 – نسخه تصویری آموزش هیتیت 1-درس پنجم

قبل از حرف زدن فکر کنید

 

چه در حال یادگیری زبان باشید یا نه، آرام صحبت کردن و سریع گوش دادن همیشه یکی از توصیه های مفید و سازنده در زندگی است. شنیدن موثر برای ارتباط برقرار کردن ضروری است. به عنوان یک مبتدی، روی چیزی که می خواهید بگویید یا اینکه چطور می خواهید آن را بیان کنید تمرکز می کنید. گاهی این تمرکز به حدی زیاد است که باعث می شود معنی و مفهوم چیزی که دیگران برای ارتباط برقرار کردن با شما می گویند را از دست بدهید.

این مسئله نه تنها باعث می شود توانایی و مهارت شما در شنیدن زبان ترکی کاهش پیدا کند، بلکه باعث می شود خیلی کم با دیگران ارتباط برقرار کنید؛ چون هیچکس نمی خواهد با کسی صحبت کند که به حرف هایش گوش نمی دهد. یادتان باشد مکالمه یک خیابان دوطرفه است. اگر بیشتر از اینکه گوش بدهید، حرف بزنید، گفت و گو به جای دیالوگ، بیشتر شبیه یک مونولوگ می شود.

ورودی های یادگیری زبان (شنیدن و خواندن) به اندازه خروجی های آن (صحبت کردن و نوشتن) مهم هستند. برای یک مبتدی، ورودی ها از اهمیت بیشتری برخوردارند، چون با شنیدن و خواندن است که کلمات جدید یاد می گیرید. حتی می خواهم کمی فراتر بروم و بگویم بهترین روش یادگیری زبان برای مبتدیان، بیشتر گوش دادن است نه صحبت کردن. این نسبت می تواند با پیشرفت سطح دانش زبان آموزان تغییر کند، زمانی می رسد که برای یادگیری زبان ترکی باید بیشتر صحبت کنید.


  جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار کارت ویزیت,بنر,طرح لایه باز, فایل های گرافیکی دانلود  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار سل  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار فارس

دیدگاهتان را بنویسید